GDC Tournament: Week 1

Posted 2/15/2020

Updated 2/15/2020 at 11:04 p.m.

A wealth of professional scouts observe the talent at the Georgia Dugout Club Tournament February 14-15 at LakePoint Sports.

 

GDC Tournament results: Week 1

The Georgia Dugout Club Tournament. View some of the photos from tournament here

Division winners:

Joe Lattanzi Division -- Blessed Trinity

Julian Mock Division -- Walton

EE "Red" Whitsett Division -- Redan

Jim Luck Division -- Carrollton

Bud Theodocian Division -- Campbell

Rob English Division -- Kennesaw Mountain

John DeVore Division -- Allatoona

Harry Lloyd Division -- Whitewater

February 14, 2020

(Joe Lattanzi Division)

Blessed Trinity 2, North Paulding 0

Houston County 10, Tattnall Square 4

(Julian Mock Division)

Walton 6, East Paulding 1

Newnan 4, Benedictine 3

(EE "Red" Whitsett Division)

Redan 11, Kell 8

Starr's Mill 7, Cambridge 1

(Jim Luck Division)

Carrollton 3, Decatur 2

Northgate 7, Lassiter 6

(Bud Theodocian Division)

Campbell 5, George Walton 2

Union Grove 5, Creekview 3

(Rob English Division)

Trinity Christian 4, Kennesaw Mountain 3

Sequoyah 2, Dunwoody 1

(John DeVore Division)

Allatoona 11, Lithonia 1

North Springs 4, Jackson County 1

(Harry Lloyd Division)

Troup 5, Whitewater 3

Upson Lee 10, Cedar Grove 0

 

February 15, 2020

(Joe Lattanzi Division)

Tattnall Square 5, North Paulding 2

Blessed Trinity 9, Tattnall Square 1

North Paulding 4, Houston County 3

Blessed Trinity 7, Houston County 2

(Julian Mock Division)

East Paulding 13, Benedictine 2

Walton 5, Benedictine 1

Newnan 5, East Paulding 2

Walton 8, Newnan 7

(EE "Red" Whitsett Division)

Kell 11, Cambridge 1

Starr's Mill 12, Kell 0

Cambridge 3, Redan 0

Redan 13, Starr's Mill 3

(Jim Luck Division)

Northgate 3, Decatur 0

Decatur 10, Lassiter 1

Carrollton 6, Northgate 0

Carrollton 10, Lassiter 0

(Bud Theodocian Division)

Union Grove 8, George Walton 2

Creekview 12, George Walton 2

Campbell 6, Union Grove 5

Campbell 2, Creekview 0

(Rob English Division)

Kennesaw Mountain 6, Sequoyah 1

Kennesaw Mountain 6, Dunwoody 3

Sequoyah 2, Trinity Christian 1

Dunwoody 10, Trinity Christian 2

(John DeVore Division)

Allatoona 8, Jackson County 2

Allatoona 7, North Springs 2

Jackson County 5, Lithonia 2

North Springs 17, Lithonia 7

(Harry Lloyd Division)

Troup 12, Cedar Grove 1

Upson-Lee 7, Troup 5

Whitewater 12, Cedar Grove 0

Whitewater 10, Upson-Lee 4