GDC Tournament: Week 2

Posted 2/22/2020

Updated: 2/23/2020 at 4:45 p.m.

 

GDC Tournament: Week 2 results

The Georgia Dugout Club Tournament. View some of the photos from tournament here

Division winners:

Joe Lattanzi Division -- North Paulding

Julian Mock Division -- Cambridge

EE "Red" Whitsett Division -- Blessed Trinity

Jim Luck Division -- Walton

Bud Theodocian Division -- Coffee

Rob English Division -- First Presbyterian Day

John DeVore Division -- West Forsyth

Harry Lloyd Division -- Allatoona

February 21, 2020

Field 9 (Joe Lattanzi Division)

North Paulding 12, Riverwood 10

Thomasville 4, Hart County 0

Field 10 (Julian Mock Division)

Cambridge 4, Etowah 3

Tattnall Square 10, Cairo 0

Field 11 (EE "Red" Whitsett Division)

Blessed Trinity 6, Collins Hill 5

Cherokee 12, Mount Paran Christian 1

Field 12 (Jim Luck Division)

North Forsyth 3, Ola 1

Walton 11, Tift County 0

Field 13 (Bud Theodocian Division)

Sequoyah 4, Johns Creek 0

Coffee 11, St. Pius X 1

Field 14 (Rob English Division)

Cook 1, Metter 0

First Presbyterian Day 7, Cedartown 3

Field 15 (John DeVore Division)

West Forsyth 3, Troup 0

Chattahoochee 6, Marietta 4

Field 16 (Harry Lloyd Division)

Allatoona 10, Chapel Hill 7

Dutchtown 15, Washington 0

 

February 22, 2020

Field 9 (Joe Lattanzi Division)

North Paulding 4, Thomasville 1

Thomasville 5, Riverwood 3

North Paulding 3, Hart County 0

Hart County 10, Riverwood 0

Field 10 (Julian Mock Division)

Cambridge 6, Tattnall Square 2

Tattnall Square 4, Etowah 2

Cambridge 7, Cairo 6

Etowah 12, Cairo 5

Field 11 (EE "Red" Whitsett Division)

Blessed Trinity 5, Cherokee 1

Blessed Trinity 11, Mount Paran Christian 1

Cherokee 3, Collins Hill 2

Mount Paran Christian 4, Collins Hill 2

Field 12 (Jim Luck Division)

Walton 8, Ola 7

Ola 6, Tift County 1

Walton 10, North Forsyth 3

North Forsyth 9, Tift County 2

Field 13 (Bud Theodocian Division)

Coffee 6, Johns Creek 5

Johns Creek 8, St. Pius X 4

Coffee 11, Sequoyah 6

St. Pius X 8, Sequoyah 1

Field 14 (Rob English Division)

Cedartown 7, Cook 6

First Presbyterian Day 6, Cook 2

Metter 9, Cedartown 1

First Presbyterian Day 8, Metter 1

Field 15 (John DeVore Division)

Marietta 3, Troup 2

Troup 2, Chattahoochee 1

West Forsyth 1, Marietta 0

West Forsyth 4, Chattahoochee 1

Field 16 (Harry Lloyd Division)

Allatoona 15, Washington 0

Allatoona 16, Dutchtown 2

East Paulding 16, Washington 0

7:30 p.m. -- East Paulding vs. Dutchtown