2018 Awards

Class 7A Coach of the Year

Greg Robinson, Etowah High School

Class 7A Player of the Year

Drew Waters, Etowah High School

Class 7A Coach of the Year

Jeff Brown, Woodstock High School

Class 7A Player of the Year

Brant Hurter, Woodstock High School

Class 6A Coach of the Year

Jeff Rowland, Pope High School

 

Class 6A Player of the Year

Jared Miller, Pope High School

Class 6A Coach of the Year

Brandon Brock, Lee County High School

Class 6A Player of the Year

Josh Hatcher, Lee County High School

Class 5A Coach of the Year

Jeff Segars, Loganville High School

Class 5A Player of the Year

Joseph Brandon, Loganville High School

Class 5A Coach of the Year

Justin McDonald, Wayne County High School

Class 5A Player of the Year

Mason Robertson, Wayne County High School

Class 4A Coach of the Year

Mike Strickland, Marist

Class 4A Player of the Year

Chris Cathcart, Marist

Class 4A Coach of the Year

Andy Harlin, Blessed Trinity

Class 4A Player of the Year

Colin Davis, Blessed Trinity

Class 3A Coach of the Year

Trent Mongero, North Hall High School

Class 3A Player of the Year

Taber Mongero, North Hall High School

Class 3A Coach of the Year

Andrew Evans, Pierce County High School

Class 3A Player of the Year

Stetson Bennett, Pierce County High School

Class 2A Coach of the Year

Paul Glass, Jeff Davis High Schoo

Class 2A Coach of the Year

Cody Ogilvie, Jeff Davis High School

Class 2A Coach of the Year

Lance Ingram, Elbert County High School

Class 2A Player of the Year

Colton Moon, Elbert County High School

 

Class A Private Coach of the Year

Carl Carter, Savannah Christian

Class A Private Player of the Year

Zack Brockman, Savannah Christian

Class A Private Coach of the Year

Joey Hiller, Tattnall Square Academy

Class A Private Player of the Year

Trey Ham, Tattnall Square Academy

Class A Public Coach of the Year

Chuck Cheek, Schley County High School

Class A Public Player of the Year

Will Barry, Schley County High School

Not Pictured

Class A Public Coach of the Year

Mike Dunfee, Gordon Lee High School

Not Pictured

Class A Public Player of the Year

Austin Thompson, Gordon Lee High School

 

2018 Assistant Coach of the Year

Ben Abner, Woodstock High School

​2018 Assistant Coach of the Year

Mike Foley, Etowah High School

​2018 Assistant Coach of the Year

Chris Turco, Pope High School

​2018 Assistant Coach of the Year

Brian Trivette, Lee County High School

2018 Assistant Coach of the Year

Jordan Mullis, Wayne County High School

2018 Assistant Coach of the Year

Trevor Flow, North Hall High School

2018 Assistant Coach of the Year

Brett Padgett, Elbert County High School

 

2018 Assistant Coach of the Year

Jody Sellars, Schley County High School

 

2018 Assistant Coach of the Year

Brad Strickland, Allatoona High School

2018 Assistant Coach of the Year

Evan Deis, Johns Creek

2018 Assistant Coach of the Year

Lee Phelps, LaGrange High School

2018 Assistant Coach of the Year

Matt Hopkins, Houston County High School

2018 Assistant Coach of the Year

Andy Fowler, Jefferson High School

2018 Assistant Coach of the Year

Will Stuckey, Colquitt County High School

2018 Assistant Coach of the Year

Josh Heath, Locust Grove High School

2018 Assistant Coach of the Year

Ray Boyer, The Walker School

2018 Assistant Coach of the Year

Crandall Stamps, Morgan County High School

2018 Assistant Coach of the Year

Gary Matthews, Flowery Branch High School

2018 Assistant Coach of the Year

Mike Best, Villa Rica High School

2018 Assistant Coach of the Year

Scott Strickland, Richmond Hill High School

2018 Assistant Coach of the Year

Jamie Sexton, Carrollton High School

2018 Assistant Coach of the Year

Jeff Davis, Madison County High School

100 Wins

Derek James, Bacon County High School

100 Wins

Brad Davis, Bleckley County High School

100 Wins

Chris Gilstrap, Hardaway

100 Wins

Nick Pou, Islands High School

100 Wins

Jason Bramlett, Oglethorpe County High School

200 Wins

David Richardson, Hillgrove High School

200 Wins

Billy Roper, Adairsville High School

300 Wins

Mark Kimbro, Loganville Christian School

400 Wins

Steve Dennis, Columbia High School

400 Wins

Tim Lemons, Chattahoochee High School

500 Wins

Andy Harlin, Blessed Trinity

 

 

Not Pictured

200 Wins

Mike Dunfee, Gordon Lee High School

Erik McDougald, Thomasville High School

Patrick Smith, Mundy's Mill High School

400 Wins

Billy Nicholson, Johns Creek High School

800 Wins

Tom Cantrell, University of North Georgia