GHSA quarterfinal round scores

 

Quarterfinal round scores

 

Class 7A

Newnan at Grayson (Grayson sweeps series)

Game 1: Grayson 1, Newnan 0

Game 2: Grayson 7, Newnan 0

^^^^^^^^^^

Mill Creek at Hillgrove (Hillgrove sweeps series)

Game 1: Hillgrove 7, Mill Creek 4

Game 2: Hillgrove 8, Mill Creek 3

^^^^^^^^^^

Walton at Parkview (Parkview sweeps series)

Game 1: Parkview 5, Walton 3

Game 2: Parkview 7, Walton 4

^^^^^^^^^^

Etowah at North Gwinnett (North Gwinnett wins series 2-1)

Game 1: North Gwinnett 6, Etowah 1

Game 2: Etowah 3, North Gwinnett 0

Game 3: North Gwinnett 7, Etowah 0

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Class 6A

Effingham County at Winder-Barrow (Effingham County sweeps series)

Game 1: Effingham County 3, Winder-Barrow 2

Game 2: Effingham County 10, Winder-Barrow 3

^^^^^^^^^^

Allatoona at Heritage-Conyers (Heritage-Conyers sweeps series)

Game 1: Heritage-Conyers 7, Allatoona 6

Game 2: Heritage-Conyers 3, Allatoona 2

^^^^^^^^^^

Lee County at Pope (Pope wins series 2-1)

Game 1: Lee County 8, Pope 7

Game 2: Pope 18, Lee County 8

Game 3: Pope 9, Lee County 1

^^^^^^^^^^

Houston County at Harrison (Harrison wins series 2-1)

Game 1: Harrison 8, Houston County 1

Game 2: Houston County 4, Harrison 1

Game 3: Harrison 8, Houston County 7

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Class 5A

Thomas County Central at Loganville (Loganville sweeps series)

Game 1: Loganville 3, Thomas County Central 0

Game 2: Loganville 6, Thomas County Central 1

^^^^^^^^^^

Locust Grove at Riverwood (Locust Grove sweeps series)

Game 1: Locust Grove 4, Riverwood 2

Game 2: Locust Grove 8, Riverwood 3

^^^^^^^^^^

Buford at Ola (Ola wins series 2-1)

Game 1: Ola 5, Buford 2

Game 2: Buford 3, Ola 1

Game 3: Ola 8, Buford 3

^^^^^^^^^^

Harris County at Decatur (Decatur sweeps series)

Game 1: Decatur 7, Harris County 6

Game 2: Decatur 3, Harris County 0

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Class 4A

Columbus at North Oconee (North Oconee sweeps series)

Game 1: North Oconee 5, Columbus 0

Game 2: North Oconee 3, Columbus 0

^^^^^^^^^^

Northside-Columbus at Cartersville (Northside-Columbus sweeps series)

Game 1: Northside-Columbus 3, Cartersville 1

Game 2: Northside-Columbus 4, Cartersville 2

^^^^^^^^^^

Woodward Academy at Blessed Trinity (Blessed Trinity wins series 2-1)

Game 1: Blessed Trinity 7, Woodward Academy 2

Game 2: Woodward Academy 3, Blessed Trinity 1

Game 3: Blessed Trinity 2, Woodward Academy 1

^^^^^^^^^^

Denmark at West Laurens (Denmark wins series 2-1)

Game 1: Denmark 9, West Laurens 1

Game 2: West Laurens 10, Denmark 6

Game 3: Denmark 7, West Laurens 2

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Class 3A

North Hall at Appling County (North Hall sweeps series)

Game 1: North Hall 11, Appling County 2

Game 2: North Hall 10, Appling County 0

^^^^^^^^^^

Crisp County at Pace Academy (Pace Academy sweeps series)

Game 1: Pace Academy 5, Crisp County 4

Game 2: Pace Academy 14, Crisp County 0

^^^^^^^^^^

Pike County at Fannin County (Pike County wins series 2-1)

Game 1: Pike County 6, Fannin County 1

Game 2: Fannin County 9, Pike County 0

Game 3: Pike County 2, Fannin County 0

^^^^^^^^^^

Hart County at Cook (Hart County sweeps series)

Game 1: Hart County 6, Cook 3

Game 2: Hart County 7, Cook 6

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Class 2A

Jeff Davis at Social Circle (Jeff Davis sweeps series)

Game 1: Jeff Davis 6, Social Circle 4

Game 2: Jeff Davis 11, Social Circle 1

^^^^^^^^^^

Bleckley County at Bremen (Bleckley County wins series 2-1)

Game 1: Bleckley County 13, Bremen 2

Game 2: Bremen 7, Bleckley County 1

Game 3: Bleckley County 6, Bremen 5

^^^^^^^^^^

Harlem at Rockmart (Rockmart wins series 2-1)

Game 1: Harlem 8, Rockmart 5

Game 2: Rockmart 5, Harlem 0

Game 3: Rockmart 7, Harlem 1

^^^^^^^^^^

Bacon County at Callaway (Callaway sweeps series)

Game 1: Callaway 9, Bacon County 8

Game 2: Callaway 6, Bacon County 4

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Class 1A Public

Commerce at Schley County (Schley County wins series 2-1)

Game 1: Schley County 8, Commerce 1

Game 2: Commerce 11, Schley County 0

Game 3: Schley County 6, Commerce 4

^^^^^^^^^^

Johnson County at Irwin County (Irwin County sweeps series)

Game 1: Irwin County 4, Johnson County 2

Game 2: Irwin County 11, Johnson County 1

^^^^^^^^^^

Seminole County at Gordon Lee (Gordon Lee sweeps series)

Game 1: Gordon Lee 11, Seminole County 4

Game 2: Gordon Lee 15, Seminole County 0

^^^^^^^^^^

Bowdon at Clinch County (Bowdon wins series 2-1)

Game 1: Bowdon 5, Clinch County 3

Game 2: Clinch County 6, Bowdon 0

Game 3: Bowdon 4, Clinch County 0

 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Class 1A Private

Strong Rock Christian at Tattnall Square (Tattnall Square wins series 2-1)

Game 1: Tattnall Square 8, Strong Rock Christian 4

Game 2: Strong Rock Christian 7,Tattnall Square 0

Game 3: Tattnall Square 7, Strong Rock Christian 6

^^^^^^^^^^

Hebron Christian at Calvary Day (Hebron Christian wins series 2-1)

Game 1: Calvary Day 2, Hebron Christian 1

Game 2: Hebron Christian 4, Calvary Day 1

Game 3: Hebron Christian 9, Calvary Day 2

^^^^^^^^^^

Savannah Country Day at Savannah Christian (Savannah Christian wins series 2-1)

Game 1: Savannah Christian 15, Savannah Country Day 0

Game 2: Savannah Country Day 13, Savannah Christian 9

Game 3: Savannah Christian 4, Savannah Country Day 1

^^^^^^^^^^

Fellowship Christian at Wesleyan (Wesleyan wins series 2-1)

Game 1: Wesleyan 5, Fellowship Christian 4

Game 2: Fellowship County 6, Wesleyan 4

Game 3: Wesleyan 20, Fellowship Christian 6